Šli jsme lesem s medvědem!

Žáci 6.A ze ZŠ Vsetín, Sychrov se vydali lesem za medvědem. A nebyl to medvěd ledajaký, byl to známý Míša z Brodské, medvěd, který před více než 10-ti lety vystrašil mnohé z nás, kteří rádi chodíme do lesa. Tehdy, když se toulal Beskydami, jsme si vycházky do hlubších hvozdů na nějaký čas raději odpustili. Byl to medvěd, který nebyl plachý, jak je zvykem, ale protože byl vychován člověkem, lidí ani jejich obydlí se nebál a působil velké škody v našem okolí, i mnoho lidí vystrašil. Dnes už je jeho vycpaná kůže atrakcí ve věži Muzea regionu Valašsko ve vsetínském zámku.

Šesťáci ze ZŠ Vsetín, Sychrov v rámci lektorského programu ve vsetínském zámku poznávali život divokých medvědů v přírodě nedalekých Tater a povídali si s lektorkou o životě šelem v Beskydech i okolí Vsetína. Celý program se odehrával v atraktivním prostředí nově upravené zámecké věže na patře, které simuluje prostředí lesa.

Žáky program upoutal, a hned přemýšleli, které patro věže by ještě chtěli prozkoumat. V prvním patře věže je voda a ve druhém louky, v přízemí geologie a úplně pod oblaky, ve špičce věže, jsou informace o udržitelnosti současného stavu světa a lidstva, takže ještě bude na co se těšit.

Comments are closed.