První partnerská návštěva

V rámci projektu Comenius „Knowing me knowing you – sustaining nature“ proběhlo koncem září první mezinárodní setkání partnerských škol z Irska, Islandu, Kypru, Německa, Švédska a České republiky. Hostitelem byla německá škola ve vesnici Hassloch. Celé setkání bylo zaměřeno na přípravu jednotlivých částí projektu a stanovení časového plánu pro první tři měsíce. Všichni účastníci se také podrobně seznámili s metodou Story line, zprovoznili webové stránky projektu na E twiningu a dohodli se na zorganizování soutěže o nejlepší logo celého projektu.

Velkým přínosem pro všechny byla možnost zúčastnit se výuky. Škola ve vesnici Hassloch je soukromá, učitelé a jejich žáci pracují podle pedagogiky Marie Montessori, kdy učení probíhá za pomoci smyslů. Děti se učí opakovaným použitím praktických materiálů a spoluprací s ostatními. Učitel zde funguje jako zprostředkovatel znalostí, vytváří prostředí třídy, je zdrojem informací i vzorem, předvádí učební pomůcky, pečlivě pozoruje chování a dokumentuje vývoj každého dítěte.

Součástí projektu je i poznání historie, kultury a zvyků partnerských zemí. Právě proto jsme navštívili dvě sousední města Speyer a Neustadt a seznámili se s jejich historií. Hambach castle ve městě Neustadt je považován za symbol demokracie Německa a je i místem, kde se poprvé v roce 1832 objevila německá vlajka.

Na základě společné dohody proběhne další setkání koncem listopadu v Reykjavíku.

Mgr. Jana Zajícová

Více informací o škole zde

Fotogalerie

Comments are closed.