Paní Ilsa Reiner-Eichlerová navštívila i naši školu

 Dne 25.9.2011 převzala slavnostně čestné občanství města Vsetína paní Ilsa Reiner- Eichlerová. Přijela si pro toto ocenění až z Atlanty v USA, kde žije od svých 16-ti let.

 Paní Ilsa je rodačkou ze Vsetína, narodila se v prosinci 1929 a do svých deseti let žila spokojeně s rodiči ve vilce v místech, kde stojí hotel Topas. Pak ale přišel Protektorát Čechy a Morava, 2.světová válka a pogrom na Židy- holocaust.

Oba rodiče paní Ilsy nacisté zabili. Ona jediná přežila. Přežila s mnoha šrámy a bolestmi v srdci, nejdříve byla deportována do židovského sirotčince v Praze, pak do ghetta v Terezíně, a následně do koncentračních táborů v Osvětimi, Kurzbachu i Trachtenbergu. Naštěstí všechny ty hrůzy přežila. Přežila a může podat svědectví o této části dějin.

 Paní Ilsu na čestné občanství města Vsetína navrhla Diakonie Vsetín a zároveň také my, žáci, učitelé a rodiče ze ZŠ Vsetín, Sychrov.

Paní Ilse blahopřejeme a těšíme se na další setkávání prostřednictvím internetu i u knihy o jejím životě “Očima dítěte”.

             

Fotogalerie

Comments are closed.