Partnerská návštěva Dublinu

V rámci projektu Comenius proběhla v týdnu od 27. února  do  2. března 2013 návštěva irského Dublinu.

         Pedagogové z naší školy se měli možnost seznámit přímo na místě se systémem irského školství, neboť mimo jiné absolvovali na universitě Trinity College přednášku profesora Marka Morgena, odborníka na irský vzdělávací systém. Setkali se také s irskými žáky, debatovali s tamějšími pedagogy. Návštěva výuky proběhla ve St. Catherine’s Infant School, do níž chodí děti ve věku od 4–7 let, které si pro návštěvníky připravily krásný program. A všichni zahraniční pedagogové měli také možnost zúčastnit se probíhající výuky.

         Součástí návštěvy byla také práce na samotném projektu Comenius. Byly prezentovány výsledky dílčích projektů, mezi jednotlivými zeměmi došlo k předání dopisů, které si děti mezi sebou píší, a mluvilo se i o možném zrealizování dalších skype setkání našich žáků a jejich kamarádů ze zahraničí.

        Pobyt v irském Dublinu byl pro pedagogy naší školy velmi příjemný, přínosný a inspirativní v mnoha ohledech. Doufáme, že poznatky a postřehy, které zde získali, budou přínosem i pro žáky naší školy.

Mgr. Petra Esteřáková

Fotogalerie

Comments are closed.