Dějepisná exkurze

Exkurze

   Ve středu 8. září jsme jeli na dějepisnou exkurzi do Uherského Hradiště. Všichni jsme se moc těšili. V autobuse jsme si užili spoustu legrace na cestě tam i zpět. Chystali jsme se navštívit dvě muzea.

         Nejdříve jsme vešli do Památníku Velké Moravy, na úvod jsme se podívali na zajímavé video o životě lidí ve středověku. Prohlíželi jsme si výstavní místnosti a vitríny s neobyčejnými exponáty. Paní průvodkyně nám také vyprávěla o životě knížete Mojmíra. Nejvíce nás ale zaujalo lidské pohřebiště pod muzeem, kde se nacházejí lidské pozůstatky a původní základy kostela.

         Čekala nás však ještě návštěva Slováckého muzea, popojeli jsme proto kousíček autobusem a už jsme vstupovali dovnitř. Hned se nás ujala paní průvodkyně a už nás vedla po schodech nahoru, kde jsme si mohli zblízka prohlédnout památky ze starého Egypta. Prohlídku zpestřila četba pohádky O princi a trojím osudu, která se odehrává právě v Egyptě. Dočetli jsme příběh a utíkali jsme skládat puzzle, na kterém byli vyobrazeni egyptští bohové. Velmi nás to bavilo a užili jsme si při skládání spoustu zábavy.

        Než jsme se nadáli, exkurze skončila a my se vraceli zpátky domů, moc jsme si tento den společně užili.

 Žákyně 6.A: Eliška Houdková, Johanka Martinů, Lucie Gajdošová

     

Fotogalerie

Comments are closed.