Divadlo

V úterý 18. prosince 2012 se žáci 3., 4. a 5. tříd ZŠ Sychrov zúčastnili divadelního přestavení “Mě se musí vždycky něco stát“, které pro ně připravily členky divadelního souboru BUBU pod vedením paní Barbory Dohnálkové.

V připravené divadelní hře se střídal herecký monolog a hraní s loutkami. Příběh popisoval dennodenní peripetie čerstvé školačky a představily se v něm také dvě žákyně z naší školy – jmenovitě Eliška Trčálková, 6.tř. a Kristýna Kučerová, 8.tř.

Divadelní soubor BUBU existuje již od roku 2004 a pravidelně se účastní dětských divadelních přehlídek ve vsetínském regionu.

Paní Dohnálková doplnila, že jsou se souborem pozváni do švédského Stockholmu.

Tam by, po nashromáždění potřebného množství finančních prostředků, rádi odjeli

se zmíněným představeníma seminářem pro děti, kterým si prošli i žáci 4.A

naší školy.

 

Žáci pracovali v malých skupinkách (po 3 – 4 dětech) a za pomoci svých instruktorek

(hereček z představení) vytvářeli vlastní loutky a kulisy. Při práci využili starých novin, papírové lepenky a vlastní fantazie. Tematicky se drželi známých pohádek jako je Červená Karkulka, O Koblížkovi apod.

Cílem této dvouhodinovky tvořivých činností bylo sehrání „pidi divadélka“ s vytvořenými loutkami. Děti tyto činnosti velice bavily, domlouvaly se při tvorbě loutek, rozdělovaly si jednotlivé herecké role, vyzkoušely si postavit scénu, vytvořit kulisy, …

Na samotný závěr předvedly děti připravená a nacvičená pohádková zpracování a odměnily se vzájemným potleskem.

Pavlína Alková

studentka 5. ročníku PF UP Olomouc

Comments are closed.