Naše škola hostila zástupce partnerských škol

Základní škola Vsetín, Sychrov je již druhým rokem zapojena do projektu Comenius spolu se školami z Kypru, Islandu, Švédska, Německa a Irska.

Díky grantu od Národní agentury pro evropské vzdělávací programy se mohlo uskutečnit  poznávání školního vzdělávacího systému ve všech partneských zemích a také práce na společném projektu. Hlavním cílem našeho projektu (Vzájemné poznávání) je poznat způsob života stejně starých dětí v evropských zemích a zejména prohloubit znalost anglického jazyka.

Žáci naší školy tak získali nové kamarády ze zahraničí, se kterými si již druhým rokem mohou dopisovat. Během první etapy projektu měli navíc možnost mezi sebou hovořit  prostřednictvím  videokonferencí, což byl pro ně zajímavý a vzrušující zážitek.

V průběhu prvního roku projektu zástupci naší školy také navštívili parnerské školy v Německu, Švédsku, Islandu a Kypru. Letos na podzim naše škola hostila zástupce škol z uvedených zemí. Návštěva proběhla ve velmi přátelském duchu. Ráno vzácné hosty uvítali naši žáci chlebem a solí,  zazpívali a zatančili jim valašské písně. Poté měli nejstarší žáci možnost vyzkoušet si svou angličtinu při provázení jednotlivých hostů naší školou. Nezapomenutelná byla pro všechny mimo jiné i prohlídka školního krytu.

Největší událostí prvního dne bylo vzájemné florbalové utkání mezi žáky ZŠ Sychrov a týmem Comenia, který tvořili zahraniční učitelé.  Přestože mnozí dospělí hráči hráli tento sport poprvé v životě, podařilo se jim porazit družstvo naší školy rozdílem tří gólů.

Po napínavém utkání  následovala pracovní sekce až do večerních hodin.

Zbývací dny byly věnovány především práci na projektu, ale došlo i např. na prohlídku dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm a  na procházku k soše boha Radegasta.

Odezva ze strany zahraničních kolegů na celý pobyt v našem regionu byla velmi kladná, což potvrzuje i jejich písemná korespondence a celková prezentace jejich dojmů.

V rámci projektu navštívil naši školu i místostarosta Mgr. Petr Kořenek, který hostům  poutavě přiblížil problematiku českého vzdělávacího systému.

Rádi bychom proto touto cestou poděkovali panu místostarostovi a našemu městu za finanční podporu, která nám byla při této příležitosti poskytnuta.

Poděkování rovněž patří učitelům, kuchařkám a také žákům za jejich pomoc při realizaci celé této akce.

Mgr. Jana Zajícová, koordinátorka projektu

Comments are closed.