Co ukrývá zámecká věž

Co ukrývá zámecká věž v Muzeu regionu Valašsko, v budově vsetínského zámku, to šli zjistit žáci 7.A ze ZŠ Vsetín, Sychrov v rámci své přírodovědné expedice.

Jejich mise vyžadovala samostatnost, všeobecný přehled, chytrost a taktiku, protože v průběhu relativně krátkého času, pouze jedné vyučovací hodiny, museli prozkoumat pět pater věže a odhalit hlavní témata tamních expozic.

Přivítala je lektorka Martina Lešková a seznámila je s historií věže. A pak už museli žáci začít pracovat sami.

Před vstupem do věže se seznámili s geologií, v prvním patře s vodou a jejími obyvateli, ve druhém patře si vyšli přímo na voňavou louku, a to ne ledajakou, ale louku valašskou, spásanou ovcemi. To je samozřejmě rozdíl, ve srovnání s loukami, které jejich hospodáři kosí. Ve třetím patře věže tiše ševelí les a potkáte tu medvěda, jezevce i mnoho lesních ptáků. Všichni jsou jako živí. Další dvě patra se zabývají udržitelným rozvojem a nakonec, nakonec čeká bonus – fantastická vyhlídka z ochozu věže. Na informačních tabulích si žáci vyhledali známé kopce, prozkoumali ráz krajiny, ale podívat se mohli i na areál ZŠ Vsetín, Sychrov, obklopený mezemi a bohatými keřovými porosty. Muzeum a jeho prostory jsou plné překvapení a jistě stojí za návštěvu!

 

Fotogalerie

Žáci 7.A a vyučující J. Ševčíková

 

 

Comments are closed.